h
Akcje fanowskie wśród polskich fanów stały się już tradycją – od 2007 roku przy każdym halowym koncercie coś się dzieje.

Przy okazji ostatniego koncertu na Torwarze w 2009 roku zrobiliśmy coś nowego – oprócz akcji na koncercie był też after, na którym zbieraliśmy pieniądze na rzecz fundacji LaStrada i MTVEXIT – dzięki waszej hojności zebraliśmy prawie 4000 tysiące złotych.

W tym roku co prawda nie ma aftera z wielką pompą, ale chcielibyśmy wspieranie akcji charytatywnych uczynić naszą nową fanowską tradycją, jakiej jeszcze nikt nie miał.

Kilka dni temu w Leeds odbył się specjalny koncert Placebo, z którego cały dochód został przeznaczony między innymi na rzecz The Mercy Centre w Bangkoku. To sierociniec opiekujący się dziećmi z tamtejszych slumsów.

Wiedząc jak ważne dla Placebo jest niesienie pomocy potrzebującym, chcemy jako forum oraz placeboworld.pl zrobić coś niezwykłego – zasponsorować podopiecznego The Mercy Centre. Nie trzeba dużo – roczna edukacja jednego dziecka to koszt 200 euro, czyli około 800 złotych. Nie dużo, jeśli pamiętamy, że za tę kwotę możemy zmienić życie dziecka, które nie miało tyle szczęścia co my.

Na tegorocznym afterze w Planie Be stanie kubełek, gdzie każdy będzie mógł wrzucić ‚co łaska’. Oprócz tego mamy do zlicytowania 3 single ‚The Never-Ending Why’ na vinylu.

W Leeds Brian prosił, żeby pieniądze na kolejnego drinka wrzucić do kubełka z dotacjami. Co prawda jesteśmy w Warszawie, ale jak można mu odmówić?

Szczegóły wydarzenia na forum i facebooku.