2011 – PETA (STEVE FORREST)

Steve Forrest ma 26 lat i już zdążył objechać świat jako perkusista jednego z największych zespołów na kuli ziemskiej Placebo. Podczas gdy zespół przygotowywał się do premiery nowego DVD We come In pieces którego premiera odbyła się 31 października, Forrest znalazł chwilę czasu na udział w nowej kampanii PETA w Wielkiej Brytanii. Forrest zadaje Ci pytanie ?Poczuj się komfortowo w swojej skórze i pozwól zwierzętom zachować ich własną?

Zwierzęta cierpią nieludzko w imię mody. Wiele z nich wpada w stalowe pułapki w których obumierają przez wiele dni w głodzie i rozdzierającym bólu. Matki małych dzieci odgryzają własne kończyny w desperackich próbach ucieczki i powrotu do potomstwa. Zwierzęta na farmach futra często stają się niepoczytalne, biegają w kółko w ciasnych stalowych klatkach nie będąc w stanie kopać, pływać i robić wszystkich naturalnych ważnych dla nich rzeczy. Zazwyczaj zabijane są w brutalny sposób poprzez złamanie karku, które nie powoduje natychmiastowej śmierci, bądź poprzez bolesne porażenie prądem. Jedynym sposobem aby zapobiec temu okrucieństwu jest nie kupowanie futer bądź futrzanych wykończeń i zachęcanie innych do tego samego.
Przeczytajcie poniższy wywiad PETA z Forrestem w którym mówi o swoich tatuażach, sprawach zwierząt bliskich jego sercu oraz planach zespołu na najbliższe miesiące.

Co sprawiło iż postanowiłeś wesprzeć kampanię PETA ?Ink not Mink? (tatuaż zamiast norki)
Tak naprawdę oczywiste powody, to świetna kampania którą w pełni popieram. Kiedy poproszono mnie o wzięcie udziału nie wahałem się ani chwili.

Nosiłeś kiedyś futra?
Nie i nie mogę powiedzieć że miałem na to ochotę. Zrozumiałbym gdybyśmy byli jaskiniowcami i potrzebowali ich do przeżycia, ale w dzisiejszych czasach nie są one konieczne.

Mówiąc o tym jak zwierzęta są używane i wykorzystywane dla handlu futrami, czy była jakaś konkretna fotografia czy nagranie które zobaczyłeś które sprawiło iż jesteś przeciwny futrom?
Widziałem wiele przykładów tego w jak okrutny sposób zwierzęta są traktowane, nie tylko dla futer ale także dla przemysłu kosmetycznego, spożywczego jak również rozrywkowego. To wszystko sprawie że robi mi się niedobrze!

Czy są jakieś inne sprawy zwierząt równie ważne dla ciebie?
Po prostu szanujmy je i otwórzmy nasze umysły i zaakceptujmy fakt iż są inne ważniejsze sprawy w naszych życiach niż nasza własna agenda. Zwierzęta potrzebują o wiele więcej szacunku. Przełowienia ryb ostatnio również zaprzątają moje myśli.

Jakie plany ma teraz Placebo i twój drugi zespół Planes?
Placebo właśnie wydało DVD i dokument o trasie a Planes wydaje w listopadzie pierwszą EP, którą będziemy grać na koncertach do końca roku i mamy nadzieję na wydanie LP w 2012.

Czytałem iż zrobiłeś swój pierwszy tatuaż 7 lat temu a już twoje ciało pokryte jest w 75%. Co inspiruje tematy twoich tatuaży i czy planujesz 100%?
Od zawsze wiedziałem że tego chcę. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale wierzę iż jak wiele innych osób urodziłem się z pragnieniem zrobienia czegoś innego ze sobą a to jest właśnie jeden ze sposobów jakie posiadam. Życie we wszystkich swoich wspaniałych jak również tych gorszych aspektach inspiruje moje tatuaże.

tłumaczenie: placeboworld.pl


Dodaj komentarz