2011 – BILLBOARD (STEFAN OLSDAL)

BILLBOARD 2011

Z nowym DVD ?We Come In Pieces? wypełniającym obecną przerwę brytyjscy rockerzy z Placebo są obecnie w trakcie czegoś co Stefan nazywa ?odrobiną oddechu? przed rozpoczęciem prac nad następcą ?Battle for the Sun? z 2009.

?To była jedna z naszych najdłuższych tras promujących album? Olsdal mówi Billboard.com ?Trwała prawie dwa lata. Tak naprawdę wciąż jeszcze dochodzimy do siebie.” Niemniej jednak Olsdal przyznaje że wraz z wokalistą-gitarzystą Brianem Molko ?nieustannie piszą? i będą gotowi gdy trio w skład którego wchodzi również perkusista Steve Forrest, zdecyduje się na powrót do studia w 2012.

„Jestem w kontakcie z Brianem? mówi Olsdal. ?On stworzy piosenkę lub jej fragment albo ja albo urządzamy sobie jam session w studio. Kierunek muzyczny nowej płyty zostanie zadecydowany kiedy się wszyscy razem zbierzemy. Wydaje mi się że w chwili gdy zjechaliśmy z drogi trudno było po raz kolejny podłączyć powykrzywianą gitarę gdyż robiliśmy to prawie co wieczór przez ostatnie dwa lata. Gdy wróciliśmy do domu miło było usłyszeć czyste akustyczne dźwięki więc może wciąż będziemy tak czuć gdy rozpoczniemy nagrania.”

Olsdal mówi że jest kilka piosenek nad którymi PLACEBO rozpoczęło prace podczas ?Battle for the Sun? i które są wciąż w ?fazie zarodków? jednakże dodaje iż większość materiału który pozostał z nagrań poprzedniego albumu wykorzystana została na reedycji płyty w 2010. ?W większości wyczyściliśmy szuflady? mówi ?będziemy mieć tak naprawdę świeży start?

W międzyczasie Olsdal i koledzy cieszą się z wydania ?We Come In Pieces? szczególnie z myślą o fanach w USA, którzy zawiedzeni byli odwołaniem zaplanowanej na 2009 rok trasy koncertowej. ?To jeden z powodów dla których zrobiliśmy to DVD, dla wszystkich fanów którzy nie mogli nas zobaczyć na żywo.? Olsdal dodaje ?To było tak dawno temu że nie pamiętam powodu dla którego odwołaliśmy trasę. To po prostu jedna z tych rzeczy które się zdarzają, czasami nie jesteś w stanie dojechać do wszystkich części świata na każdej trasie.”

Oprócz nagrania z ostatniego koncertu z trasy Placebo który odbył się w Brixton Academy ?We Come In Pieces? zawiera krótki film ?Trigger Happy Hands? oraz dokument ?Coming up for air? którego reżyserem jest Charlie Targett-Adams. ?Daliśmy mu dostęp praktycznie do wszystkiego? wspomina Olsdal. ?Niektóre fragmenty są dla nas dość niewygodne do oglądania ale jednocześnie pokazują one jak wygląda życie w drodze. To nie tylko gry i zabawy, są dobre dni ale bywają też dni gdy świat zwala ci się na głowę, gdy musisz przelecieć 13 godzin wysiąść z samolotu i zagrać koncert. I nie jesteś w stanie zagrać tak dobrze jakbyś chciał i dać z siebie wszystkiego dla ludzi. Ta część życia w trasie jest również ukazana?

tłumaczenie: placeboworld.pl


Dodaj komentarz