MOLKO, Y’KNOW? #MolkoFourOh


Co to jest #MolkoFourOh?
Nikomu z nas nie trzeba przedstawiać Briana Molko a większość wie też, że 10 grudnia przypadają jego urodziny ? w tym roku 40. Z tej okazji oficjalne forum z pomocą fanów z całego świata postanowiło przygotować coś wyjątkowego ? globalną kampanię opartą ulubionym powiedzonku Briana ? ?you know?, które stało się kultowe wśród fanów.
Co robimy? Rozpowszechniamy slogan ?Molko, Y?Know?!? oraz hashtag #MolkoFourOh gdzie tylko się da! Po co? Aby pokazać wszystkim, że Placebo jest najlepszym zespołem na świecie, oczywiście!! Czym nas więcej, tym lepiej a dzięki temu, że do akcji zaangażowali się fani z całego świata, razem mamy szansę zrobić coś wyjątkowego! Bo fani Placebo są najlepsi! Zwłaszcza polscy! Teraz możemy znowu zabłysnąć na międzynarodowej arenie i pokazać, że nadal jesteśmy najgłośniejszą publicznością – Coke Live Music Festival to nie przypadek!!
Jakby tego było mało ? efekt akcji w postaci kolaża ze zdjęciami z całego świata oraz mapą będzie wręczony Brianowi jako prezent urodzinowy!

Jak mogę dołączyć do akcji?
Nie ma nic prostszego! Gdziekolwiek się udasz ? zostaw slogan ?Molko, Y?Know?!? oraz hashtag #MolkoFourOh. Pamiętaj, żeby zrobić zdjęcie każdego swojego dzieła oraz tych, na które się natkniesz! Wrzucaj je potem na Twittera, Tumblr i Instagram [pamiętając o hashtagu #MolkoFourOh], pisz o nich na Facebooku i zostawiaj dokładne namiary na specjalnej mapie [link]! Czym więcej tym lepiej!
Co robimy?
? Trzymaj się sloganu ?Molko, Y?Know? lub/i hashtaga #MolkoFourOh ? dzięki temu akcja będzie miała większą siłę rażenia!
? Nie ograniczaj się do jednego miejsca i jednego razu! Czym więcej śladów tym lepiej!
? Zostawiaj slogan w publicznych miejscach ? chodzi nam o to, by jak najwięcej osób go zauważyło.
? Uwieczniaj swoje dzieła i znaleziska! Rób zdjęcia im, nie sobie! Tym razem to one są głównymi bohaterami naszej akcji.

Czego NIE robimy?
? Tym razem nie chodzi nam o zdjęcia fanów trzymających kartkę ze sloganem albo doklejonym w Photoshopie. Naszym celem jest rozpowszechnienie sloganu w przestrzeni publicznej. Zdjęcia są sposobem na pochwalenie się swoimi odkryciami i dziełami.
? Mimo, że akcja koliduje z urodzinami Briana i jej efekty zostaną mu wręczone jako prezent, skupiamy się na sloganie a nie na kartkach z tradycyjnymi życzeniami urodzinowymi, datami czy numerkami.
? Steve, Nick i Fiona już wiedzą. Nie ma potrzeby informować ich ? nasz cel to uświadamianie reszty społeczeństwa!!
? Bądźmy rozsądni – unikajmy wandalizmu, aresztowań, kalectwa, gniewu naszych nauczycieli i szefów oraz innych kataklizmów . ;) Ta akcja to przede wszystkim fun!

Gdzie umieszczać slogan ?Molko, Y?Know? lub/i hashtag #MolkoFourOh?
? Pisz kredą na chodnikach, ścianach i drogach
? Zrób banner z prześcieradła i wywieś go np. na balkonie lub oknie
? Wsadzaj zakładki [link] do książek i gazet w bibliotekach, księgarniach i poczekalniach.
? Zrób plakaty [link] ze sloganem / hashtagiem / linkiem do tumblr / kodem QR i wywieś je w miejscach publicznych ? w szkole, pracy, na uczelni, w kawiarniach, kinach, w toaletach ? gdzie tylko masz ochotę!
? Lubisz oryginalne ubrania? Dlaczego nie zrobić sobie koszulki / naszywki / pina ze sloganem?
? Zamiast pisać palcem ?brudas? na samochodzie zostaw na nim slogan i hashtag! Będzie zabawniej!
? Wsadzaj ulotki [link] między płyty w empikach, zostawiaj je w kawiarniach, kinach i sklepach.

Masz inne pomysły? Fantastycznie! Bądź kreatywny i dziel się swoimi pomysłami z innymi fanami!


Coś jest niejasne?

Odwiedź http://molko-fouroh-yknow.tumblr.com (hasło dostępu znajdziesz na oficjalnym twitterze akcji: https://twitter.com/MolkoYknow ) lub zapytaj kogoś z ekipy placeboworld.pl lub moderację forum! Chętnie pomożemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

ULOTKI, PLAKATY I ZAKŁADKI GOTOWE DO WYDRUKU ZNAJDUJĄ SIĘ NA TUMBLR