2016 – M.MAGAZINE (BRIAN)

Jako artysta grający od przeszło 20 lat co sądzisz o sprzedaży biletów na rynku wtórnym?
Nachalne paskarstwo tych korporacji jest absolutnie skandaliczne. Mogę mówić tylko w imieniu swoim i mojego zespołu PLACEBO ? oczywiście nie chcemy aby nasi fani padali ofiarami tych nieetycznych zabiegów. Wszystko to wydaje się być zinstytucjonalizowane, prawa przeciw temu nie są wprowadzane a fani muzyki są nieświadomi tego, że okradają ich grube ryby w garniturach.

Dlaczego jesteś tutaj dzisiaj?
Żeby się doszkolić, porozmawiać z innymi artystami i spróbować zaangażować się w kampanię a następnie użyć wszystkich platform jakie mam do dyspozycji do rozpowszechniania wiadomości na ten temat.

Czy ta sytuacja miała wpływ na twój zespół i wasze trasy koncertowe?
Dochodzi do sytuacji gdy ludzie w ciężkich ekonomicznie czasach nie mogą sobie pozwolić na pójście na koncert więc ta sytuacja wpływa zarówno na fanów jak i na zespół. Nie tylko pod względem finansowym
ale jako artyści chcemy aby sale koncertowe wypełnione były ludźmi którzy dobrze się bawią. Po to żyjesz. Ten rodzaj energii karmi twoja duszę i w ten sposób na nas wpływa.
Ta sytuacja wpływa również na nowe zespoły. Jeżeli bilet kosztuje ?30 a na rynku wtórnym oferowany jest za
?60 I ktoś go kupuje to już nie będzie miał gotówki żeby wydać kolejne ?10 żeby zobaczyć inny miej znany zespół. Tym samym sytuacja staje się trudniejsza dla nowych zespołów.

Czy czujesz się bezradny wobec tej sytuacji?

Nie, wcale nie. Myślę że to dopiero początek. Podchodzę do tego z pasją i zamierzam uświadomić jak najwięcej osób na temat tych skandalicznych zachowań. Miejmy nadzieję że akcja stanie się globalna.

ZRÓDŁO